reklam

YEREL HABER

SPOR

Post Page Advertisement [Top]


ALİ KÜTÜK’LÜ ÖĞRENCİLERDEN ÇEVRE BİLİNCİ KAMPANYASI

Gemlik Ali Kütük Ortaokulu öğrencileri Dünya Çevre Günü kapsamında çöp toplama etkinliği düzenledi. Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı etkinlikte öğrenciler bando eşliğinde Engelsiz Kafe önünden başlayıp Kayıkhane’ye kadar çöpleri toplayarak çevre bilinci konusunda da büyüklerine örnek oldular.
Çöp toplama etkinliğine Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan, Gemlik Milli Eğitim Müdürü Mehmet Duran, Gemlik Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Ahmet Dedetürk ve çok sayıda öğrenci ile velileri katıldı.
Dünya Çevre Günü etkinlikleri kapsamında konuşan Ali Kütük Ortaokulu 7 – E sınıfı öğrencisi Yağmur Kaya, “Bugün okulumuz olarak çevreyi temizlemeye çalıştık. Bence güzel bir etkinlikti, dünyamız git gide insanlar tarafından kirletilmekle beraber yaşanmaz bir hale geliyor. Bunun için biz de etkinlik düzenledik. Gemlik halkı ve tüm dünya inşallah bu duyarlılığa ortak olur. Çevremizi daha az kirleterek daha mutlu yarınlara kavuşuruz” dedi.
Gemlik Belediye Başkanı Mehmet Uğur Sertaslan ise Ali Kütük Ortaokulu’nun çevre bilinci ve duyarlılığı için öğrencileri tebrik ederken, tüm vatandaşlara da örnek olması gerektiğini ifade etti. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere emanet ettiği bu ülkede, gençlerin böyle duyarlılık göstermesinin de sevindirici olduğunu belirten Başkan Sertaslan, çevre duyarlılığının Gemlik’ten başlayarak öncelikle Bursa’ya ardından Türkiye’ye ve en sonunda da dünyaya yayılmasının önemine vurgu yaptı.
Çevre etkinliği öğrencilerin çöpleri toplayarak Kayıkhane’ye gelmesiyle sona erdi.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

reklam